Ateliér úsporné architektury - RD Na Bukovině Pardubice

A.Ú.A. » Rekonstrukce » RD Na Bukovině Pardubice

Kategorie:
Rekonstrukce
Název:
Rekonstrukce RD č.p. 1614, ul. Na Bukovině
Velikost:
Zastavěná plocha: 106,3 m2
Podlahová plocha: 140,3 m2

Architektonické a dispoziční řešení:

Stávající objekt je upraven především dispozičně dle požadavků investora. Vnější vzhled zůstává zachován v uliční frontě, v JV štítové stěně bude upraven 1 okenní otvor vybouráním parapetu a větší úpravy budou provedeny na JZ průčelí – do dvora. Zde došlo k otevření obytného prostoru oknem do zahrady a teráskou s dřevěným schodištěm s možným přímým vstupem do obytné části/zahrady.

1NP: vstup do objektu je stávající – z přístavku ve dvoře; vybouráním příčky a částí nosné stěny dojde k propojení kuchyně-jídelny-obýváku; stávající koupelna je zvětšena do chodby a chodba je začleněna do obytného prostoru. V části původní kuchyně je umístěna šatna a samostatná spižírna. Stěna obývacího pokoje do zahrady je prolomena velkým oknem a z části OP pod balkonem je vytvořena krytá terasa s bočním schodištěm.

2NP: stávající ložnice je zachována, bylo realizováno francouzské okno na balkon. Nad balkonem provedena stříška s návazností na skleněné zábradlí a boční stěny – z tahokovu v žárově zinkovaných úhelnících/jaklech. Došlo k rozšíření obytné části realizací 2 dětských ložnic se společnou hernou/pracovnou ve vyvýšené střední části podkroví do ulice. Zde jsou do střechy umístěna 2 střešní okna 80/160 cm. Stávající okna byla vyměněna za nová plastová. Střešní eternitová krytina byla nahrazena novou – plechovou profilovanou – Satjam Roof Nordic Plus v odstínu šedém RAL 7035.

RD Na Bukovině Pardubice RD Na Bukovině Pardubice RD Na Bukovině Pardubice RD Na Bukovině Pardubice RD Na Bukovině Pardubice RD Na Bukovině Pardubice RD Na Bukovině Pardubice RD Na Bukovině Pardubice RD Na Bukovině Pardubice RD Na Bukovině Pardubice RD Na Bukovině Pardubice RD Na Bukovině Pardubice