Ateliér úsporné architektury

A.Ú.A. » Bytové domy » Winterova

Kategorie:
Polyfunkční dům
Název:
Polyfunkční dům Winterova
Velikost:
Zastavěná plocha: 353,88 m2
Podlahová plocha: 669,33 m2
Obestavěný prostor: 2455,42 m3

Architektonické a dispoziční řešení:

BD je navržen jako třípodlažní železobetonová stavba se suterénem a k tomu navazující jednopodlažní objekt s garážemi, bazénem a saunou. Dům má ploché zastřešení s extenzivní zelení. V 3. NP je patro uskočené a na vzniklých terasách se nachází vyšší zeleň, která zpříjemňuje prostor a zároveň ozvláštňuje stavbu. Směrem do klidnější ulice jsou navrženy balkóny, které budou částečně kryty děrovaným plechem v šedé barvě. 1 a 2 NP jsou vykonzolovány a vyčnívájí do ulice o 1 metr. Materiálově jsou tyto části řešeny jako světle šedá omítka. Přízemní a uskočená část ve 3 patře jsou materiálově sladěné. Obklad těchto částí je navržen jako dřevěné palubky namořené na černo. Palubky u balkónů a terasy v nejvyšším patře jsou natřeny vínovou barvou. U BD je navržen jednopodlažní objekt sloužící jako garáž se šesti parkovacími stání. V tomto objektu se dále nachází bazén, sauna a hygienické zázemí. Střecha tohoto objektu je řešena jako vegetační pochozí a slouží jako střešní zahrada.

V přízemí je navrženo zádveří, chodba, skladovací prostory ke každému bytu a schodiště do vyšších pater a do suterénu. Další vchod z ulice vede do komerčních prostor se skladem, kuchyňkou a hygienickým zázemím. Tato část je navržena jako samostatná. Přízemní částí je také jednopodlažní objekt, který reaguje na výškové rozdíly pozemku a je tím o jeden metr níže založen. Do tohoto objektu se vstupuje přes schodiště z chodby BD a přes menší zahradu nebo přes vrata garáží z ulice. Bazén se saunou a hygienickým zázemím má vstup z již zmiňované zahrady, ze které se vstupuje také do garáží pro 6 aut.

V suterénu se nachází chodba, technická místnost, úklid a 3 sklepy ke každému bytu. Suterénní prostor nebude nijak ovlivňovat sousední stavby, protože je od sousedního domu 2,6 m.

V 1 a 2 NP se nachází schodiště s chodbou, a jedna bytová jednotka 4+kk. V tomto bytě se nachází chodba, wc, kuchyň s komorou, jídelnou a obývacím pokojem, koupelna a WC a tři ložnice s úložným prostorem. U jedné ložnice je umístěn balkón.

V 3 NP je navržen vyhlídkový byt s variabilní dispozicí. V tomto bytě se nachází chodba s úložnými prostory, wc se sprchovým koutem, ložnice s koupelnou se sprchovým koutem, vanou a výřivkou, kuchyňský kout a jídelním koutem, relaxační část a obývací část. Tyto tři části lze lehce oddělit posuvnými příčkami. Na relaxační část navazuje menší terasa. Další větší terasa je umístěna u obývací části a ložnice.

Winterova Winterova Winterova Winterova Winterova